Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Thai Masajı Deneyebilirsiniz

Thai Masajı Deneyebilirsiniz

Görüntüleme Sayısı 206

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir. Masaj yağlarını kullanan ve masaj masasında bir çarşafın altından çıkıp tırmanmaya ihtiyaç duyan pek çok masaj yönteminden farklı olarak, tam olarak giyilirken, genellikle yerde yastıklı bir mat üzerinde Tay masajı yapılır.


Tay masajı, daha popüler masaj türlerinin karakteristik özelliği olan rahatlatıcı kayma ve yoğurma hareketleri yerine gerginliği gidermek, esnekliği ve hareket aralığını geliştirmek için germe, çekme ve sallanma tekniklerini kullanır. Bazen "tembel insanın yoga" denir.

Terapist, bir dizi yoga benzeri uzanma hareketine geçmek için ellerini, dizlerini, bacaklarını ve ayaklarını kullanır ve aynı zamanda derin kas basısı, eklem hareketliliği ve akupresür uygular. Tay masajı aynı zamanda, eski Asya kültürüne göre, vücuttaki süptil enerji alanını tedavi eden enerji işlerini de kullanır. Bu enerjinin akışındaki tıkanıklıkları, eksiklikleri ve dengesizlikleri düzeltir ki bu da müşterinin sağlığını iyileştireceğine inanılır.

Thai Masajı Ağrılı mı?


Kas lif yapışmalarına ("kas knot" olarak da bilinir) baskı uygulamak zarar verebilir, ama aşırı veya uygunsuz basınç ve gerginlik nedeniyle bu tür rahatsızlık ve ağrı arasında bir fark vardır. Kas düğümlerini hedef alırken bazı rahatsızlıklardan kaçınmak zor olsa da, nitelikli, lisanslı bir masaj terapisti, masaj basıncını ve hareketlerini ayarlayabilmeli ve böylece ağrı içinde olmamanız gerekir.

Thai masajı bazen ağrılı olarak tanımlanır, ancak lisanslı bir masaj terapisti geri bildiriminizi kullanmalı ve basınç ve gerginlik derecesini ayarlamalıdır.


Thai Masajının Potansiyel Faydaları


Her türlü masaj, stresi azaltmak ve strese bağlı sağlık sorunlarına karşı korumak için sıklıkla kullanılır. Ayrıca enerjiyi arttırmak ve hareket ve esneklik aralığını geliştirmek için söylenir. Özellikle Tayland masajının birçok farklı sağlık sorunundan faydalandığı veya iyileştirildiği söylenir. Özellikle, şunlar olabilir:


Baş ağrılarını rahatlatın
Sırt ağrısı tiplerini azaltın (tipik olarak subakut ve kronik nonspesifik sırt ağrısı)
Kas ağrısı ve spastisite yanı sıra eklem sertliği ve ağrı rahatlatın
Esnekliği ve hareket aralığını artırın
Dolaşım ve lenfatik drenaj teşvik
Enerji artırın
Sinir sistemini sakinleştirin
Olası Kontrendikasyonlar
Bir lisanslı masaj terapisti size masajdan önce sağlık geçmişinizi sormalıdır. Tay masajı, disk herniasyonu, osteoporoz, yeni cerrahi veya kardiyovasküler hastalık gibi sağlık sorunları olan kişiler için güvenli olmayabilir. Thai masajını denemeyi düşünüyorsanız, size uygun olup olmadığını öğrenmek için tedavi almadan önce sağlık uzmanınızla görüşmeniz iyi bir fikirdir.

Hamile kadınlar önce masaj yapmadan önce doktorları ile kontrol etmelidir. İyi olduğunu söylerse, gebelik masajı sertifikasına sahip bir lisanslı masaj terapisti için bir öneri isteyiniz.

Masaj, çürükler, iltihaplı veya zayıf deri, iyileşmemiş veya açık yaralar, deri döküntüsü, tümörler, karın hernisi veya yakın zamanlı kırıklar üzerinde yapılmamalıdır.

Randevunuzdan Önce Bilmeniz Gerekenler


Genellikle masaj için gevşek, rahat kıyafetler giymeniz veya giymeniz istenir.

Tipik bir Tay masajı iki saat 60 dakikadır.

Bazı ek ipuçları:

Masaj yapmadan önce ağır bir yemek yemeyin.
Klinikte veya spada ilk kez geliyorsa, gerekli formları ve değişiklikleri tamamlamak için en az 10 dakika erken gelin. Aksi takdirde, en az beş dakika erken gelin, böylece masaj başlamadan önce değişecek zamanınız olabilir.
Masaj terapistinizin tüm sağlık geçmişinize sahip olduğundan emin olun çünkü belirli koşullara sahip olan kişilerin Tay masajı olmamalıdır.
Herhangi bir zamanda rahatsızlık hissederseniz, masaj terapistinizin bilmesini sağlayın.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.