Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00Taş masajı, bir tür masaj terapisidir. Vücudunuzda gergin kasları ve hasarlı yumuşak dokuları rahatlatmanıza ve gevşetmenize yardımcı olmak için kullanılır.

Sıcak taş masajı sırasında vücudunuzun belirli kısımlarına pürüzsüz, düz, ısıtılmış taşlar yerleştirilir. Taşlar genellikle ısıyı tutan bir tür volkanik kaya olan bazalttan yapılır. Çeşitli Üniversitelerin yaptığı araştırmalara göre, sıcak masaj taşları 130 ila 145 derece arasında ısıtılmaktadır.

Taşlar yerleştirilebilir yerleri şöyledir;

Omurga boyunca
Karnına
Göğsünde
Yüzünde
Avucunda
Ayakların üzerinde
Masaj terapistleri, aşağıdaki gibi İsveç masaj teknikleri kullanarak vücudunuza masaj yaparken ısıtılmış taşları tutabilir:

Uygulanışı

Uzun vuruş
Dairesel hareketler
Titreşim
Dokunarak
Yoğurma
Bazen sıcak taş masajı sırasında soğuk taşlar da kullanılır. Soğuk taşlar, tıkanmış kan damarlarını yatıştırmak ve cildi rahatlatmak için sıcak taşlardan sonra kullanılabilir.

Sıcak taş masajının 6 faydası
Tüm masajlar genellikle alternatif ilaç şemsiyesi altındadır. Birçok durum için popüler bir tamamlayıcı terapi haline gelirler.

İşte sıcak taş masajı almanın bazı avantajları:

1. kas gerginliği ve ağrıyı hafifletir

Isı, kas gerginliğini ve ağrıyı hafifletmek için uzun süredir kullanılmaktadır. Etkilenen bölgeye kan akışını artırmaya yardımcı olur. Ayrıca kas spazmlarını azaltabilir ve esnekliği ve hareket aralığını arttırabilir. Soğuk terapi enflamasyonu hafifletir. Semptomlarınıza bağlı olarak, masajınız sırasında alternatif sıcak ve soğuk taşlar işe yarayabilir.

2. Stresi ve kaygıyı azaltır

Amerikan Masaj Terapisi Derneği'nin “masaj terapisinin stresin hafifletilmesi için etkili olabileceği” pozisyonu. Araştırma onların görüşünü destekliyor. Bir 2001 çalışmasında, on dakikalık bir masajın inme hacmi gibi kardiyovasküler yanıtları iyileştirdiği görülmüştür. 1997 yılında yapılan bir çalışmada, işyerinde 15 dakikalık yerinde sandalye masajının, stresi olmayan 15 dakikalık bir ara vermeden, stresi önemli ölçüde azalttığı bulundu.
 

2015 yılında yapılan bir çalışmada, abdominal kolorektal cerrahi uygulanan hastaların postoperatif masaj aldıktan sonra daha az ağrı, gerilim ve anksiyete yaşadıkları bulunmuştur.
 

3. Uyku düzeni

2006 tarihli bir literatür taramasında, masajın uykusuzluk olan yetişkinlerde uyku haplarına alternatif olabileceği bulunmuştur. Araştırma, sırt masajının gevşemeyi ve uykuyu artırmaya yardımcı olduğunu gösterdi. 2001 yılında yapılan bir çalışmada, anne babaları tarafından 15 dakikalık bir masaj uygulanmış olan uyku problemleri olan bebeklerin daha hızlı uyumaya gittikleri görülmüştür. Aynı zamanda uyanış üzerine daha uyanık, aktif ve olumluydılar. Masajın, neden tam olarak anlaşılmamış olsa da, daha fazla restoratif uykudan yararlanmanıza yardımcı olduğu düşünülmektedir.

4. Otoimmün hastalıkların belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir

Sıcak Taş masajı, fibromiyalji gibi ağrılı durumları rahatlatabilir. Fibromiyalji yaygın, kronik ağrıya neden olan bir durumdur. 2002 yılında yapılan bir çalışmaya göre, 30 dakikalık bir masaj alan fibromiyaljili kişiler daha uzun uyuduktan sonra daha az tetikleme noktasına sahipti ve gevşeme terapisi alan hastalara göre P seviyesinde (ağrı sinyallerini ileten bir madde) azalmıştı. Bununla birlikte, masaj standart bir fibromiyalji tedavisi haline gelmeden önce daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

2013 yılında yapılan bir çalışmada romatoid artritli kişilerin sıcak taş masajı gibi orta basınçlı bir masajdan yararlanabileceği bulunmuştur. Çalışmaya katılanlar bir ay masaj terapisinden sonra daha az ağrı, daha iyi kavrama gücü ve daha geniş hareket aralığı yaşadılar.

5. Kanser belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir

Ağrı ve Semptom Yönetimi Dergisi'nde yayınlanan üç yıllık büyük bir çalışma, 1.290 kişide kansere bağlı ağrıyı, yorgunluğu, stres ve anksiyeteyi, bulantı ve depresyonu nasıl etkilediğini inceledi.  Araştırmacılar, insan dokunuşunun rahatlatıcı kullanımının rol oynadığına inanıyorlar.

6. Bağışıklığı artırabilir
Masaj bağışıklık sisteminize bir destek sağlayabilir. Bir 2010 çalışmasına göre, Sıcak Taş masajı terapisinin tek bir seansı, bağışıklık üzerinde olumlu ve akut bir etkiye sahipti. Masaj öncesi ve sonrası alınan kan örnekleri, kan basıncını ve su tutulmasını düzenleyen bir hormon olan arginin-vazopressin'de bir azalma gösterdi.
 

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.