Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Masaj Terapisti olmak nasıl bir şey?

Masaj Terapisti olmak nasıl bir şey?

Görüntüleme Sayısı 118

Masajlar sadece iyi hissetirmekle kalmaz. Son derece terapötiktirler; Bu, masaj tedavisi işlerinin yüksek talep görmesinin ve sağlık alanındaki diğer geleneksel işlerden çok daha hızlı büyümesinin bir nedenidir.

Masaj terapistinin hayatında bir güne bakalım - masanın kenarından.

Bir Masaj Terapisti Olmak


Birçok kişi bir masaj terapisti olmanın kolay olduğunu düşünür. Ancak bir masaj terapistinin günlük işi oldukça zordur. Bir masaj terapisti diğer herhangi bir fiziksel veya mesleki terapist gibidir ve güç ve dayanıklılık gerektiren birçok görevi yerine getirmelidir.

Masaj terapistleri, vücuttaki yumuşak doku kaslarını manipüle etmelerini sağlayan gelişmiş masaj teknikleri kullanarak müşterileri tedavi etmek için eğitilmiş ve onaylanmıştır. Bu gelişmiş eğitim, bağlılık ve özveri gerektirir. Bir gün boyunca, bir masaj terapisti, 60 ila 90 dakika boyunca günde en az üç, beş hasta ya da müşteriyi görebiliyor. Bu çok fazla masaj terapisi.

Fiziksel terapistler gibi masaj terapistleri, vücuttaki birçok farklı hastalığı ve yaralanmayı tedavi edip tedavi edebilir:


Kronik ağrı
Stres yaralanmaları
Baş ağrısı
Rehabilitasyon
Gevşemeyi artırın / Stresi azaltın
Toplam sağlık teşvik

Bir Masaj Terapistinin Müşterilere Nasıl Davrandığı


Bir masaj terapisti birçok farklı ortamda çalışabilir. Bir masaj terapistinin hastasını tedavi ettiği ortamın türü, günlerini önemli ölçüde etkiler. Masaj terapistinin çalışabileceği bazı tipik ayarlar şunları içerebilir:

Spalar
Destekli yaşam tesisleri
Özel veya şirket ofisleri
Oteller
Hastaneler
Fitness merkezleri
Doktor veya kayropraktik ofisleri
Sağlık veya rehabilitasyon merkezleri
Alışveriş merkezleri

Bir spada çalışmayı seçerseniz, belirli bir müşteri tipine hitap edeceksiniz. Daha fazla spor sakatlığı ve toplam sağlık ve rahatlama konusunda yardımcı olacak hizmetler için daha fazla müşteri gelebilir. Bazı masaj terapistleri, kaplıcalarda çalışmanın tadını çıkarır çünkü belirli faydalar vardır. 


Örneğin, orada çalışmak için spa'ya ücretsiz üyelik alabilirsiniz. Gününüz boyunca, spadaki saunada rahatlamak için mola verebilirsiniz.

Diğer terapistler doktorlarla veya kiropraktörlerle çalışmayı tercih ederler çünkü çalıştıkları sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla ilişkiler kurarlar ve ücretsiz başvurular alırlar. Bu, özellikle ilk başlayan masaj terapistleri için bir müşteri tabanı oluşturmak için mükemmel bir yoldur.

Bir Terapistin Çalışma Ortamının Daha Fazla Yolu Günlük Çizelgeyi Etkiler


Bir masaj terapistinin günlük programı, doktorun müşteri yüküne bağlı olarak ayarlanabilir veya doktorun çalıştığı günlere bağlı olarak değişebilir. Tipik olarak klinik bir ortamda çalışan masaj terapistleri, spa ortamında çalışanlardan daha fazla rehabilitasyon hizmeti sunar. Bir spada çalışan masaj terapistleri olarak yüksek bir ücret talep etmeyebilirler. Bununla birlikte, müşterileri için bir bonus olarak, bir doktorun ya da diğer sağlık hizmeti sağlayıcısıyla yaptıkları düzenlemelere bağlı olarak, bir müşterinin masaj hizmetlerini sağlayarak para kazanabilir. 

Diğer masaj terapistleri mobil terapistlerdir ve müşterinin evine ya da ofisine seyahat ederek hizmet sunacaktır. Bu, esnek bir programa veya farklı ortamlarda hareket etme ve çalışma özgürlüğüne sahip olmayı tercih eden masaj terapistleri için muazzam bir fayda olabilir. Masaj terapistleri de dahil olmak üzere çeşitli terapistlerden ev tabanlı hizmetler gerektiren çok çeşitli bir müşteri tabanı vardır.

Daha fazla masaj terapisti bile evlerinden dışarı çıkmayı tercih eder. Bu, bir sağlık tesisindeki veya diğer özel ofislerdeki dükkanın kurulmasıyla ilgili masrafların bir kısmını azaltabilir.

Beklenmedik Sorunlar 


Her işte olduğu gibi, masaj terapistleri de gün boyunca zorluklarla karşılaşırlar. Örneğin, bir müşteri bir masaj için randevu ayarlayabilir ve terapist, müşterinin ilk değerlendirmeyi yaptıktan sonra beklenenden daha ciddi bir sakatlık bulabileceğini görebilir.

Masaj tedavisinin, müşteriye tehlike oluşturan iltihaplanmayı arttırabileceği belirli durumlar vardır. Bunun gibi durumlarda, masaj terapisti, hastaya randevuyu iptal etmesini ve sağlık uzmanı veya hekimine danışmasını tavsiye etmek zorunda kalabilir.

Masaj terapisinin kontrendike olabileceği başka durumlar da vardır. Randevuyu planlayan hasta veya müşteri, randevu için gelene kadar bunu gerçekleştiremeyebilir. Çoğu zaman bir masajın durumlarını daha da kötüleştirebileceği durumlarda, masaj terapisinin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olacağına inanırlar.

Örnekler şunları içerebilir:

Akut inflamatuar artrit veya diğer inflamatuar durumlar
Derin ven trombozu
Son yakma veya yara
Açık yaralar ve yaralar
Ateş
Kararsız ve anlamlı hipertansiyon


Bu gibi durumlarda, masaj terapisti genellikle bir konsültasyon veya tıbbi muayene için müşteriyi doktorlarına yeniden planlamak veya yönlendirmek zorunda kalacaktır. Yeniden ayarlandığında, masaj terapistinin sakin kalması ve müşterinin bir noktada masaj terapisinin müşteriye yönelik bir seçenek olabileceğini anlamasına yardımcı olması önemlidir.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.