Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Lomi Lomi Hawaii Masajının Faydaları

Lomi Lomi Hawaii Masajının Faydaları

Görüntüleme Sayısı 223

Lomi lomi ("lomilomi" olarak da bilinir) Hawaii'de uzun süren bir masaj türüdür. Huna'da kök salmış (akıl, beden ve ruh içinde uyum sağlamaya odaklanmış bir Hawai felsefesi), lomi lomi gevşemeyi teşvik etmeyi, dolaşımını geliştirmeyi, kas ağrısını ve diğer fiziksel rahatsızlıkları gidermeyi ve korkudan kurtulma dahil olmak üzere ruhsal ve duygusal faydalar sağlamayı amaçlamaktadır. anksiyete ve diğer olumsuz duygular.


Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.

Lomi Lomi Masajı Nedir?


Tipik bir lomi oturumu bir dua ile başlar ve meditasyon ve odaklanmış nefes egzersizleri içerebilir.

Birçok farklı lomi türü olmasına rağmen, lomi lomi genellikle müşterinin ihtiyaçlarını tanımlamak için kullanılır. Terapist tipik olarak uzun strok yapmak için önkolunu kullanır.

Diğer lomi lomi masaj vuruşları, dairesel veya doğrama hareketi, hafif vurma, vurmalı çukurluğu ve / veya parmak ucuyla dokunmayı içerir.


Lomi Lomi Masajı sırasında Draping


Vücudun uzunluğunu çalıştıran uzun, sürekli masaj teknikleriyle, lomi lomi masajı geleneksel olarak diğer masaj türlerinden daha az örtücüdür. Yüzleri masanın üzerine uzanırken tutkal alanını kaplayan küçük bir havlu ve yüzünüze bakarken pelvis bölgesini örten küçük bir havlu vardır. Geleneksel lomi lomi'de, kadınlar için göğüsler üzerinde hiçbir örtü kullanılmaz.

Ancak, spa ve sağlık kliniklerindeki çoğu masaj terapisti, müşterileri için daha fazla kaplama sağlar ve sadece üzerinde çalışılan alanı gösterecektir. Örtülenme seviyesi diğer masaj biçimleriyle karşılaştırılabilir ve göğüsler kadınlar için tam olarak kapalı kalır .

Masaj sırasında dökülme derecesini öğrenmek ve her zaman konfor seviyenizi öğrenmek için telefon edebilirsiniz.

Yararları


Lomi lomi'nin sağlık etkilerini araştırmak şu anda eksik olsa da, bilimsel çalışmalar masaj terapisinin çeşitli faydalar sunabileceğini düşündürmektedir.

Örneğin, 2016 yılında Ağrı Tıbbında yayınlanan bir yoruma göre, masaj terapisi, cerrahi prosedürlerden önce veya sonra ağrı şiddeti ve şiddetini ve kaygıyı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ayrıca, bazı çalışmalar, masaj tedavisinin, fibromiyaljili kişilerle semptomları iyileştirebileceğini düşündürmektedir. Örneğin, Derneklerde yayınlanan bir rapor daha önce yayınlanmış çalışmaları gözden geçirdi ve beş hafta veya daha uzun süredir masaj tedavisinin, fibromiyaljili katılımcılarda ağrı, anksiyete ve depresyon olduğunu buldu.

Önlemler


Bazı bireyler masaj yapılırken dikkatli olmak gerekir. Örneğin, şiddetli veya yoğun bir masajın, kanser veya kanama bozuklukları gibi rahatsızlıklara sahip insanlara zararlı olabileceğine dair bazı endişeler vardır.

Eğer lomi lomi (ya da başka tipte bir masaj terapisi) ile ilgili bir sorununuz varsa, bir sağlık sorununuz olabilir ya da yaklaşan bir cerrahi prosedürünüz varsa, önce doktorunuza danışın.

Nerede deneyebilirsiniz ?

Geleneksel lomi lomi yaygın olarak uygulanmamış olsa da, bir dizi spa lomi lomi'nin (sıcak taşların kullanımı dahil) bazı unsurlarını içeren masaj tedavileri sunmaktadır. Geleneksel lomi lomi genellikle bir spa ortamında değil, özel ortamlarda bulunur.

En Son Söz


Sağlığınızı geliştirmeye yardımcı olabilecek ve bazı rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olabilecek birçok masaj terapisi vardır. Örneğin, kronik ağrı durumlarının tedavi edilmesine yardımcı olmak için derin doku masajı görülür. Aromaterapi masajı, bu tür anksiyete ve depresyon tedavisinde umut vaat etmektedir. Diğer stiller sıcak taş masajı, İsveç masajı, Tay masajı ve shiatsu içerir.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.