Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Kilo kaybı için Masaj Kullanılır mı ?

Kilo kaybı için Masaj Kullanılır mı ?

Görüntüleme Sayısı 103

Diyet ya da egzersizi içermeyen kilo vermenin bir yolunu arıyorsanız, masaj hakkında internette birçok bilgi bulabilirsiniz. Birçok web sitesi karın masajı ve diğer tür masaj terapilerini etkili kilo kaybı yöntemleri olarak önermektedir. Fakat bir randevu ayarlamak için yerel masaj terapistinizi aramadan önce, kilo vermeye çalışıyorsanız hangi masajın yapılacağını ve yapamayacağını öğrenmelisiniz.


Masajın Kilo Verme Faydaları


Masaj terapisi, kilo vermeye çalışan insanlar için harikalar yaratabilir. Ancak masaj tedavisi tek başına kilo vermez. Yani bir masajın selülitinizi azaltacağını, karın yağınızı azaltacağını veya baldırlarınızı daraltmasını umuyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Ancak masaj, stresli veya zor bir diyet ve egzersiz programına bağlı kalmanızı kolaylaştırabilir. Bunlar, diyetçilerin masaj terapisi ile yaşayabilecekleri faydalardan sadece bazıları:

Azalmış stres
Azaltılmış anksiyete
Azalmış kas ağrısı
Azaltılmış sırt ağrısı
Geliştirilmiş hareket aralığı
Gelişmiş ruh hali
Daha iyi uyku


New York'taki Clay Health Club + Spa'dan Bethany O'Shei, "Masaj, yaptığınız tüm sıkı çalışma için kendinizi ödüllendirmenin harika ve sağlıklı bir yoludur." Diyor. Bethany, sekiz yıldır lisanslı bir masaj terapisti. kapsamlı bir diyet programı ve kilo vermek için egzersiz ile birlikte masaj kullanan birçok müşteri ile çalışır.


“Masaj, vücuttaki endorfinlerin bize mutlu edici bir duygu vermesini sağlıyor” diyor. “Ve vücudumuz için sağlıklı şeyler yaparak kendimizle daha iyi bir ilişki kuruyoruz ve bedenlerimize hak ettiğimiz saygıyla davranıyoruz.


Birkaç araştırma çalışması iddialarını desteklemektedir. British Medical Journal tarafından yayınlanan bir raporda araştırmacılar, masajın iyileştirici gücünün özellikle güçlü bir destek sistemi olmayan insanlar için faydalı olduğunu açıklıyor. “Dokunuşun kendisi, özellikle arkadaşlık ya da aile olmayan ya da ağrılı fiziksel rahatsızlıkları olan hastalar gibi sınırlı fiziksel temas imkânları olanlarda terapötik olabilir.”

Kilo Kaybı İçin En İyi Masaj Nedir?


Tedaviye yeni iseniz, seçebileceğiniz birçok farklı masaj türünün olduğunu öğreneceksiniz. Örneğin, İsveç masajı stres azaltma faydaları için popülerdir. Derin doku masajı, egzersiz yapan ve ağrıyan kaslara eğilimli insanlar için faydalıdır. Shiatsu masajı terapistin rahatlama sağlamak için lokalize basınç kullandığı bir tekniktir.

Hangi tür masajlar kilo kaybı için en iyisidir? Lynda Solien-Wolfe, Masaj ve Spa Performansı Sağlık Başkan Yardımcısı ve Masaj Beni Mutlu İnisiyatif Başkanı yapar. İsveç masajının çoğu için yararlı olduğunu söylüyor.

“En azından orta basınçta bir İsveç masajı öneririm, özellikle de ilk zamanlayıcıysanız. Bunu tavsiye ederim çünkü dolaşım, kasları gevşetmek, çeşitli sorun alanlarına dokunmak ve esenliğinizden dolayı genel olarak iyileşmek için. Bir başka öneri ise masajın evde, bir problemle, bir krema ile tatbik edilmesidir, çünkü ton kaslarına yardımcı olur ve masajlar ile egzersizler arasında dolaşımı sürdürür. ”

Kalifiye bir masaj terapisti bulmanın ve net iletişimin, hizmetiniz sırasında rahat etmenizi sağlamak için önemli olduğunu da ekliyor. “İlk tedaviden önce masaj terapistinizle bir konsültasyon yapmak her zaman iyi bir fikirdir. İnsanlar diğer şekillerde ve boyutlarda ve masaj terapistiniz gibi, diğer sağlık hizmetleri uzmanları gibi gelirler ve bunu yaparken temel endişeleri sağlığınızı iyileştirir. tedavisi."

Kilo vermek için bir masaj almalı mıyım?


Masaj, tüm kilo verme programınızın yararlı bir parçası olabilir. Ancak beklentilerinizi kontrol altında tutmak önemlidir. Sağlıklı, kalori kontrollü bir diyete odaklanın ve her gün yeterli fiziksel aktivite elde edin. Daha sonra, vücudunuzu güçlü, esnek ve rahat hissetmenizi sağlayan bir lisanslı masaj terapisti bulun.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.