Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Hamilelik Masajının Faydaları

Hamilelik Masajının Faydaları

Görüntüleme Sayısı 135

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.


Hamilelik Masajının faydaları şunlardır:


Sakin gevşeme ve stresi azaltın.
Özellikle alt sırt, boyun, kalça ve bacaklarda kas krampları, spazmlar ve miyofasiyal ağrıdan kurtulma.
Şişliği azaltan kan ve lenf dolaşımında artış.
Ağırlık taşıyan eklemlerde stresi azaltır.
Emeğin sonucunu arttırır ve emek ağrısını kolaylaştırır.
Cildin ve altta yatan dokuların esnekliğini artırır.
Fiziksel ve duygusal anne annelerine sahip yeni anneye destek sağlar.


"Düzenli" Masajdan Farklı

Hamilelik sırasında yapılan masaj, birkaç farklı şekilde düzenli bir masajdan farklıdır. Farklılaşmanın en büyük yolu, masajı alan kişinin gebe olması ve bu nedenle hamilelik bilgisi ve hamile bir kadının anatomisi çok önemlidir. Bu, masaj sırasında konumlandırmanın hem anne hem de taşıdığı bebeğin güvenliği ve sağlığı için kritik öneme sahip olduğu anlamına gelir. Vücudun masaj yapılmaması gereken kısımları da vardır.


"Masaj masası ayarlanacak, böylece yarı uzanmış bir pozisyonda uzanacaksınız. Bu sadece bebekler için gerçekten rahat ama güvenli değil, aynı zamanda sırt ve kalçalarınızı yapmak için bir taraftan diğerine döneceksiniz, vücut yastıkları var .  kama yastıkları ve rahat etmenizi sağlayan ekstra dolgu malzemesi. "Masaları asla karnınız için kesilmiş delikle kullanmayın, bu yüzden alt sırtınıza baskı uygulayabilirsiniz, harika bir fikir gibi görünebilir, ama öyle değil."


Oda ayarlamaları


Hamilelik masajı için oda ayarı, tipik bir masaja çok benziyor, oda düşük aydınlatmaya sahip olacak, ekstra ekstra yastıklı bir masaya uzanacaksınız. Yumuşak müzik, rahatlamanıza ve sürüklenmenize yardımcı olacak arka planda olacaktır. Bazı terapistler arka planda bir bebeğin kalp atışları ile müzik sağlayacaklar, bazıları da ruh halini ayarlamak için mumları kullanıyorlar ve tabii ki de iyi kokuyorlar. Bunlardan herhangi birinin duyularınızı rahatsız etmesi durumunda terapistinize söyleyin. Bazen sizinle aynı fikirde olmayan müzikler veya kokular olabilir ve bunlar kolayca değiştirilebilir.


Masaj hakkında sıklıkla sorduğum bir soru, bir kişinin giyeceği kıyafet seviyesiyle ilgili. Bu gerçekten seninle terapistin arasında. Pek çok anne, elbette asla örtülmedikleri halde, elbiselerini çıkardıkları için tüm kıyafetlerini çıkarmayı tercih ederler. Bazıları iç çamaşırlarını veya sütyenlerini ve iç çamaşırlarını giymeyi tercih eder. Ne giymeyi veya çıkarmayı seçerseniz seçin tamamen size ve rahatınıza bağlıdır.

Hamilelik Masajından Kimler Faydalı?


Masaj neredeyse herkes için faydalıdır. Katları taşıyan kadınlar bile bebeklerden çok faydalanabilir. Masajı veya belirli masaj türlerini engelleyecek hamilelikle ilgili olabilecek veya olmayabilen belirli durumlar olabilir. Bu, preterm eylem riski taşıyan kadınları, kan pıhtıları olan kadınlar veya pıhtılaşma bozuklukları ve diğer rahatsızlıkları içerebilir. Birçok terapist, hamilelik sırasında masaj terapisi almadan önce doktorunuzdan veya ebenizden yazılı bir bildirim almanızı tavsiye eder. İlk üç aylık dönemde yapılan masaj genellikle terapiste, kadına ve uygulayıcısına kadardır. Masaj hiç bir zaman düşük risk ile ilişkilendirilmemiştir.

Masaj İşgücü için faydalı mı?


Masaj da iş için yararlı olabilir. Teknikler eşiniz veya bir doula tarafından yapılabilir. Ares şöyle diyor: “Teknikleri öğrenmenin vakti, iş hayatına girmeden önce hamileyken, partnerinizi ya da arkadaşınızı yanınıza almanız harika bir fikir. Masajı yaptığında, herhangi bir profesyonel terapist bunu teşvik edecektir. Eşinizi evde kullanabileceği birçok konfor önlemini gösterin ve bazı tekniklerin neden güvensiz olduğunu da açıklayacağız. Bu isabetler işteyken gerçekten işe yarayacak! ”

Doğum Sonrası Masajı


Doğum sonrası masaj, vücudun hamile kalmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca yeni doğmuş bir bebek için taşıma ve bakım stresine de hitap ediyor. Ağrılı kasların rahatlamasını sağlayarak iyileşmeyi hızlandırabilir ve annenin daha kolay rahatlamasına yardımcı olabilir. Karın masajı rahmin küçülmesine ve deri altı yara dokusunun rahatlatılmasına yardımcı olur. Doğumdan 24 saat sonra vajinal doğumda ancak yazılı izinle verilebilir.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.