Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Egzersiz Sonrası Spor Masajı Herhangi Bir Yarar Var mı?

Egzersiz Sonrası Spor Masajı Herhangi Bir Yarar Var mı?

Görüntüleme Sayısı 173

Her maratonun ya da yarım maratonun bitiş çizgisinde, spor masaj çadırı setini ve bir tedavi için dizilmiş yarışçıları görüyorsunuz. Ama yoğun bir egzersiz egzersiz hız kas kurtarma sonra spor masajı mı? Gecikmiş başlangıç ​​kas ağrılarını azaltır mı (DOMS)? Her çeşit sporcu spor masajı kullanırken, çalışıp çalışmadığı ve nasıl çalıştığı konusundaki araştırmalar oldukça seyrek olmuştur.


Spor Masajı Muhtemelen Kas Ağrısını Azaltır


Eğer bir yarıştan sonra veya sert bir antremandan sonra kendinizi bir masajla tedavi edip etmemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, en iyi kanıt, acınızı azaltabileceğidir. Klinik çalışmaların gözden geçirilmesi, spor masajının gecikmiş başlangıç ​​kas ağrılarını azalttığına dair bazı kanıtlar olduğu sonucuna varmıştır. Bir yarıştan sonra bacak masajı almak, sonraki günlerde daha az ağrı anlamına gelebilir. Bir derlemede, masajın işe yaradığı, diğer yaygın olarak kullanılan buzlanma taktikleri, gerginlik ve düşük yoğunluklu egzersiz yapmanın herhangi bir etkisi olmadığı gösterilmiştir. Masajı almak için doğru zamanlamanın ne olduğunu veya bir çeşit masajın en iyi olduğunu belirleyemediler.

Masaj Performansı ağrı veya yorgunluğu gideriyor mu ?


Jüri, spor masajının kaslarınızın performans için daha hızlı iyileşmesine yardım edip etmeyeceği konusunda hâlâ kararsız. Örnek çalışmalardan elde edilen kanıtlar, randomize kontrollü çalışmalarla karşılaştırılınca, iyileşmeyi kolaylaştırmak için herhangi bir etki ya da etkisinin olmadığını göstermektedir.

Ohio State Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir 2008 çalışması, İsveç masajının kasın iyileşmesi için gereken süreyi artırdığını ve masaj yapılan kasların daha az hasara ve daha az şişlik ve iltihap bulgusuna sahip olduğuna dair kanıtlar bulmuştur. Dört günlük çalışma, insanlardan ziyade tavşanlar üzerinde gerçekleştirildi. Onlar sedasyondaydılar ve kasları simüle edilmiş egzersizi geçirdi. Daha sonra tavşanların test grubu, bir kontrol grubu masaj almazken simüle edilmiş masaj aldı. Masaj, uzun vuruşlar, yoğurma, sürtünme ve eklem hareketi ile spor masajı için en popüler olan İsveç masaj tekniklerini taklit etti. Egzersiz ve masajdan sonra araştırmacılar, tüm hayvanların kas dokularını test etti. 


Masaj yapılan kaslar arasında kuvvetli iyileşme farkı, masaj olmayan kasların% 15'ine göre anlamlı -% 60'tır. Araştırmacılar ayrıca, masaj yapılan kasların daha az hasarlı kas liflerine sahip olduğunu ve kas hasarını onarmak için beyaz kan hücrelerinin bulunmadığını gördüler. Masaj yapılan kaslar, şişkin olmayan kaslardan% 8 daha az olan, daha az şişlik belirtisi gösterdi.

Önceki çalışmalarda bir etkisi bulunamadı 


Tavşanlar, masajdan iyileşmiş kas iyileşmesinin bazı etkilerini gösterirken, İngiliz Spor Hekimliği Dergisi'nin Nisan 2004 sayısında yayınlanan insan bisikletçilerinin daha önceki bir çalışması, bacak kaslarının her ikisinden sonra da yapabilmeleri için ölçülebilir bir etki olmadığı sonucuna varmışlardır. bacak masajı veya dinlenme . Ancak bisikletçiler masajdan sonra daha az yorgunluk bildirdi.

Spor Masajı Almalı mı?


Yarım maraton veya maraton için antrenman yapan kişiler, sadece kas ağrılarını azaltmak için uzun egzersizlerinden sonra spor masajından yararlanabilirler. Bölgenizde sertifikalı bir masaj terapisti bulabilirsiniz. Daha ucuz bir alternatif, basit İsveç masaj teknikleri kullanmak için yürüyüş partnerinizi veya eşinizi eğitmektir. Kendi kendine masaj yapmak için bir köpük silindiri kullanmak da masajın faydalarını elde etmek için daha ucuz bir yol olabilir.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.