Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Bir Masaj Terapisti Nasıl Olulur?

Bir Masaj Terapisti Nasıl Olulur?

Görüntüleme Sayısı 108

Masaj terapisti, Türkiye Haberler ve Dünya Raporu tarafından 2011 yılının en iyi tıbbi kariyerlerinden biri olarak seçilmiştir. Masaj terapisi kariyerlerinin sizin için harika bir kariyer seçeneği olmasının birkaç nedeni vardır. İşgücü İstatistikleri Bürosu'na göre, masaj terapisi kariyerlerinin ortalama hızdan daha hızlı büyüyeceği öngörülmektedir.


Genel BakışBirçok masaj terapisti serbest meslek sahibi ya da yüklenici ya da kendi işinin sahibi olarak kendileri için çalışmaktadır. Eğer bağımsız çalışmak için rahatsanız, masaj terapisinde bir kariyer sizin için mükemmel olabilir.

Masaj terapisi, stres rahatlama, sporla ilgili rehabilitasyon ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yararlar elde etmek için yumuşak doku kaslarını manipüle etmek için çeşitli derecelerde basınç ve hareket ile dokunma kullanımını gerektirir.

Çalışma Alanı

 

Masaj terapistleri tipik olarak randevu esasına göre masaj yaparlar ve bir masaj beş ila on dakikadan bir saate kadar bir saat sürebilir. Masaj terapistleri, 80 modalite veya İsveç, derin doku, akupunktur, nöro-kas veya spor masajı gibi alt uzmanlık alanlarında uzmanlaşabilirler. Bazen, masaj terapistleri masa, yastık, çarşaf, havlu, masaj yağları ve losyonlar dahil kendi ekipmanlarını tedarik etmelidir. Bununla birlikte, bazı masaj terapistleri, bu ürünleri sağlayabilecek bir spa veya tıbbi tesis tarafından çalıştırılabilir. Masaj terapistleri, müşterilerin lokasyonlarına gidebilir veya bir fitness merkezi, hastane, stüdyo, hatta bir alışveriş merkezi veya havalimanı gibi belirli bir yerde çalışabilir.

Sorumluluklar


Bir masaj terapisti olarak çalışmak, masaj çalışmasının kendisinin fizikselliğine ek olarak uzun süreler boyunca ayakta durmak da dahil olmak üzere fiziksel olarak talep etmektedir. Ek olarak, tabloyu konumdan yere kurmak ve taşımak da zor olabilir. Terapistler genellikle müşterinin rahatlamasına yardımcı olmak için loş ışıklı bir odada çalışır. Ayrıca, müzik, mum ve aromaterapi seans sırasında kullanılabilir.

Yaklaşık 15 ila 30 saat arasında, işin zorlu doğası nedeniyle masaj terapistleri için tam zamanlı bir çalışma programı kabul edilir. Diğer görevler arasında ekipmanın kurulması, parçalanması, faturalandırma, zamanlama randevuları ve diğer idari görevler bulunur.


Eğitim ve Öğretim

 

Birçok sağlık hizmeti çalışanı için olduğu gibi, eğitim ve lisanslama gereksinimleri devlet tarafından büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Ancak, Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, çoğu eğitim programı lise diploması veya dengi gerektirir ve 500 saatlik derslerden oluşur. Dersler arasında anatomi, kinesiyoloji, (hareket ve vücut mekaniği çalışması), fizyoloji ve uygulamalı masaj teknikleri uygulanmaktadır. Ayrıca, bazı iş yönetimi ve etik sınıfları da dahil edilebilir.


Lisanslama ve Belgelendirme


Çoğu eyalet masaj terapisini düzenler ve bir tür sertifikasyon veya lisans gerektirir. 2014 yılı itibariyle 81 il  masaj terapisi endüstrisini düzenlemektedir.

Sertifikasyon gerektiren eyaletlerde, sertifika genellikle bir sınavı geçmeyi içerir. Sınav, devlet yönetmeliklerine bağlı olarak bir devlet sınavı veya ulusal sınavlardan biri olabilir.

Çoğu sağlık çalışanı için olduğu gibi, sürekli eğitim devamlı olarak çoğu düzenleyici kurum tarafından gereklidir. Devletten ile olan gereksinimler nedeniyle, gereksinimlerin tam listesini elde etmek için pratik yapmak istediğiniz il yönetim kuruluna başvurduğunuzdan emin olun.

Tazminat


Masaj terapistleri için medyan saatlik ücret, 2015 itibariyle (mevcut en yeni veriler) 100 TL 'dir. 40 saatlik bir çalışma haftası için bu, yılda yaklaşık 40.000 TL 'a eşit olacak, ancak masaj terapistlerinin yaklaşık yarısı sadece yarı zamanlı çalışıyor.

Bir masaj terapisti olarak çalışmanın akılda tutulması gereken bir diğer önemli gerçek ise, pek çok masaj terapisti ya kendi işinde çalışan ya da yarı zamanlı olduğu için, çoğunun (sağlık sigortası, ücretli tatil, 401k, vs.) fayda elde etmemesidir.

İş Büyüme ve Görünüm


Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, masaj terapisi alanının yüzde 22 oranında artacağı ve 2014-2024 yılları arasında on yıllık dönemde yaklaşık 36.500 işin katılacağı öngörülüyor. Bu, diğer kariyerlere kıyasla “ortalamadan daha hızlı” iş büyümesi olarak kabul edilir.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.