Açık Günler / Saat : Her Gün - 11.00 - 02.00

Bir masaj koltuğunda nelere bakmalı

Bir masaj koltuğunda nelere bakmalı

Görüntüleme Sayısı 106

Bir masaj koltuğu büyük bir yatırım olabilir, bu yüzden önceden biraz araştırma yapmak önemlidir. Masaj sandalyeleri almak söz konusu olduğunda, her kişinin farklı gereksinimleri ve farklı bir bütçesi vardır, bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir masaj koltuğu almanızı sağlamak için kendinize bazı sorular sormanız önemlidir.


Nereye koymak istiyorsunuz?


Düşüneceğiniz ilk şey, masaj koltuğu için alanınız olup olmadığıdır. Nereye koymak istiyorsunuz?

Masaj koltukları hantal olabilir, bu yüzden genellikle yatak odasında ya da ev ofisinde yer alırlar. Oturma odanızda harika görüneceğini düşünebilirsiniz, ancak evdeki diğer insanlar farklı hissedebilirler. Bunu paylaştığından emin olmak için alanı paylaşan diğer kişilerle tartışın.

Katılabileceğiniz tek yer yatak odasının köşesinde veya ev ofisinizde ise, onu orada kullanıp kullanmayacağınızı gerçekten düşünmek istersiniz.

Eğer masaj koltuğu uzanıyorsa, masaj koltuğunun arkasını duvara yakın bir yere yerleştiremezsiniz. Bir sandalye seçmeden önce aklınızdaki alanı ölçün. Bir masaj koltuğu satış temsilcisi, masaj koltuğu için ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu ve istediğiniz şekilde ve ilgilentiğiniz modelin sizin alanınızda çalışıp çalışmadığını söyleyebilmelidir.

Bazı masaj koltukları tekerleklere sahiptir, bu nedenle sandalye odadan odaya veya görüş uzaklığına taşınabilir. Bu onların oturma odasında bir masaj koltuğu aldırmayan ancak şirket geldiğinde yoldan çıkabilmek isteyen insanlar için idealdir.


Eğer alanınız yoksa, taşınabilir masaj yastığı almayı düşünebilirsiniz. Masaj koltuğu kadar zengin olmasa da, herhangi bir sandalyeye yerleştirilebilir ve kullanılmadığında çıkarılabilir ve istiflenebilir.

Masaj Koltuğu Kim Kullanacak?


Çoğu masaj koltuğu yaklaşık 5'10 kişi için tasarlanmıştır. Eğer 5'-10'dan büyük ölçüde daha uzundur ya da daha kısa olursanız, masaj koltuğuna bir test sürüşü vermeniz özellikle önemlidir. Örneğin, 5'-3'lük iseniz, arka silindirler yaklaşık yedi inç yüksekte yuvarlanacaktır. Sizin için, başınızın ve boynunuzun arkasına masaj yapabileceğiniz anlamına gelir.


Kontrol kolunu, masaj koltuğunu her kullandığınızda, silindirlerin ve düğümlerin konumunu manuel olarak ayarlamak için kullanmanız gerekebilir, bu da rahatsız edici olabilir. Bazı Panasonic modelleri gibi bazı masaj koltukları, omuzların üst kısımlarının nerede olduğunu algılayarak kullanıcının yüksekliğini otomatik olarak ayarlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Masaj koltuğunu kullanacak her kişi masaj koltuğunun koltuğunun yüksekliğinin rahat olduğunu kontrol etmelidir. Bazı masaj koltuğu koltukları zemine oldukça düşüktür, bu da 6'-0 ”ve üzeri insanlarda veya diz, kalça veya bel ağrısı olan kişilerde rahatsızlık yaratabilir.

Hangi Özellikleri Var?


Masaj koltuklarında genellikle tonlarca özellik vardır, ancak gerçek şu ki insanlar sadece bazılarını kullanıyor.

Vücudunuzun belirli bölgelerinde kas gerginliği çekmeye eğilimliyseniz, o bölgeye iyi bir iş yapan bir masaj koltuğu isteyebilirsiniz. Örneğin, bazı masaj koltukları bacak ve ayak bölgesinde hava yastıklarını genişletiyor. Diğerleri kalça ve kalçaları birleştirir.

Ayrıca, masajın yoğunluğunu veya basıncını karşılaştırmak isteyeceksiniz. Bazı masaj koltukları güçlü bir masaj yapar, diğerleri ise daha hafif bir basınç kullanır. Bir masaj koltuğuna yatırım yapmayı düşünüyorsanız, basınç ve uygunluğun iyi olduğundan emin olmak için yaklaşık 15 dakika boyunca bunu denemek gerçekten önemlidir. Bazı masaj koltukları, masajın yoğunluğunu artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanır.

Eğer beğendiğiniz belirli masaj vuruşları veya sekanslar varsa ve masaj koltuğunu diğer insanlarla paylaşıyorsanız, masaj dizilerini kaydetmenizi sağlayan bir masaj koltuğu düşünebilirsiniz. Bu, sandalyeyi her kullandığınızda masaj sıranızı yeniden programlamanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

Bazı insanlar, bacaklarınızla yüksekte oturabileceği uzatılabilir bacak desteğine sahip olmayı severler.

Bütçeniz Nedir?


Masaj koltukları genellikle birkaç yüz ila birkaç bin dolar arasında değişir. Ancak kaliteyi ölçmek için sadece fiyatlara güvenmeyin ve kaliteli bir masaj koltuğu almak için fiyat aralığının en üstünde satın almanız gerektiğini hissetmeyin. Herkes yüksek fiyatlı modellerin özelliklerine ihtiyaç duymaz veya kullanmaz. Doğru fiyata doğru masaj koltuğunu bulmak meselesi.

Bir masaj koltuğu bütçenizin dışındaysa, masaj yastığını denemek isteyebilirsiniz. Ev eşyası mağazalarında, ofis malzemeleri mağazalarında ve çevrimiçi olarak satın alınabilirler. Birçok mağazada, önce bunları denemenize izin veren zemin modelleri bulunur.

Garanti Nedir?


Garantinin ne kadar sürdüğünü ve neleri içerdiğini öğrenin. Standart bir garanti parça ve işçiliği kapsamalıdır.

Son olarak, bir masaj koltuğu almayı düşünüyorsanız, önce doktorunuza başvurmak iyi bir fikirdir. Alabileceğiniz masajın türü veya süresi konusunda herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olun.

Blog

Sap & Masaj Genel Bilgi


Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet açısından bilgilendiriyoruz.

Geleneksel İsveç masajından bir değişiklik yapmak için jonesing yapıyorsanız veya egzersiz veya artrit nedeniyle özellikle sert veya hassassanız , Thai masajı tam da aradığınız şey olabilir.

İnsanların çoğu insan dokunuşunun tadını çıkarır. Bir dokunuş, rahatlığı, sevgiyi, farkındalığı ve diğer birçok hissi iletebilir. Ayrıca ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunların hepsi, özellikle de hamileyken, bir faydadır.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi, enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığa katkıda bulunduğu düşünülmektedir.